آراد برندینگ
خانه / شیشه / شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت
شیشه فلوت

شیشه فلوت یک ورق شیشه است که توسط شیشه مذاب فلوت روی یک بستر از فلز مذاب ساخته می شود ، به آن بستر فلز به طور معمول از قلع است ، اگرچه در گذشته از سرب و آلیاژهای مختلف با نقطه ذوب پایین استفاده می شد. این روش به ورق ضخامت یکنواخت و سطوح بسیار صاف می دهد.

پنجره های مدرن امروزی از شیشه های فلوت ساخته می شوند. بیشتر شیشه های فلوت از شیشه سودا-آهک است ، اگرچه مقادیر نسبتاً جزئی بوروسیلیکات و صفحه نمایش تخت نیز با استفاده از فرآیند شیشه شناور تولید می شود. فرآیند شیشه شناور همچنین به عنوان فرآیند پیلکینگتون نیز شناخته می شود.

تاریخچه

تا قرن شانزدهم میلادی ، شیشه پنجره یا سایر شیشه های تخت به طور کلی از دیسک های بزرگ (یا راندل) شیشه تاج بریده می شد. ورقهای بزرگتر شیشه را با دمیدن استوانه های بزرگ که به صورت برش خورده و صاف شده ساخته می شدند ، سپس به صورت صفحه برش می دادند.

بیشتر شیشه های پنجره در اوایل قرن نوزدهم با استفاده از روش سیلندر ساخته می شدند. طول “سیلندرها” ۶ تا ۸ فوت (۱۸۰ تا ۲۴۰ سانتی متر) و قطر ۱۰ تا ۱۴ اینچ (۲۵ تا ۳۶ سانتی متر) بود ، عرض برش شیشه های شیشه را محدود بود  در نتیجه پنجره ها را از طریق تراش به شکل مستطیل تقسیم می کنند.

اولین پیشرفت ها در اتوماسیون ساخت شیشه در سال ۱۸۴۸ توسط هنری بسمر ثبت اختراع شد. سیستم وی با تشکیل روبان بین غلتک ها ، یک روبان مداوم از شیشه تخت تولید کرد. این فرآیند گران بود ، زیرا سطوح شیشه نیاز به پرداخت داشت. اگر شیشه را می توان روی بدنه ای کاملا صاف و صاف قرار داد

،مانند سطح یک ظرف قابل باز مایع آرام ، این امر باعث کاهش چشمگیر هزینه ها می شد. تلاش شد تا شیشه ای مسطح بر روی یک حمام قلع مذاب – یکی از معدود مایعات متراکم تر از شیشه که در دماهای بالا برای ساخت شیشه آرام است – ایجاد شود ، به ویژه در ایالات متحده.

شیشه فلوت
شیشه فلوت

قبل از تولید شیشه فلوت ، با ریختن یک گودال بزرگ شیشه بر روی سطح آهن ، و سپس پرداخت هر دو طرف ، ورق های بزرگتری از شیشه صفحه ای ساخته می شد ، این یک روند پرهزینه است.

از اوایل دهه ۱۹۲۰ ، یک روبان مداوم شیشه صفحه ای از طریق یک سری طولانی از آسیاب های داخلی و صیقل دهنده ها عبور داده شد بنابراین مواد اولیه برای ساخت و هزینه های شیشه را کاهش یافت.

شیشه با کیفیت پایین تر ، با کشیدن رو به بالا از استخر (گودال) شیشه مذاب ، یک ورق نازک ، که در لبه ها توسط غلطک نگه داشته می شود ، ساخته می شود. همانطور که خنک می شود ورق در حال افزایش سفت می شود و می توان آن را برش داد.

این سطوح شیشه ای از کیفیت پایین تری برخوردار بودند ، یعنی به همان اندازه شیشه های فلوت صاف و یکدست نبودند. این روند برای سالها پس از تولید شیشه شناور همچنان ادامه داشت.

ساخت

شیشه فلوت
شیشه فلوت

شیشه فلوت از مواد اولیه رایج شیشه سازی استفاده می کند که معمولاً شامل شن ، خاکستر سودا (کربنات سدیم) ، دولومیت ، سنگ آهک و کیک نمکی (سولفات سدیم) و غیره است. سایر مواد ممکن است به عنوان رنگ دهنده ، تصفیه کننده یا برای تنظیم خواص فیزیکی یا شیمیایی شیشه استفاده شوند. مواد اولیه در یک فرآیند دسته ای مخلوط می شوند.

سپس با کولت مناسب (زباله شیشه) ، با نسبت کنترل شده ، در کوره ای تغذیه می شود که در آن تقریباً تا ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد گرم می شود. کوره های شیشه شناور معمولی دارای عرض ۹ متر ، طول ۴۵ متر و حاوی بیش از ۱۲۰۰ تن شیشه هستند. هنگامی که ذوب شد ،

دمای شیشه تا حدود ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد تثبیت می شود تا از وزن مخصوص همگن اطمینان حاصل شود.

شیشه مذاب از یک کانال به یک محلی بنام “حمام قلع” منتقل می شود ، یک حمام قلع مذاب عرضی حدود ۳-۴ متر ، طول ۵۰ متر ، عمق ۶ سانتی متر دارد و توسط یک لب سرامیکی در حمام قلع ریخته می شود. مقدار لیوان مجاز برای ریختن بر روی قالب مذاب توسط دروازه ای به نام تویل کنترل می شود.

قلع برای فرآیند شیشه فلوت مناسب است زیرا از وزن مخصوص بالایی برخوردار است ، منسجم است و با شیشه مذاب حل نمی شود. با این حال قلع در جو طبیعی اکسید می شود و دی اکسید قلع (SnO2) را تشکیل می دهد. دی اکسید قلع در فرآیند تولید به عنوان dross شناخته می شود و به شیشه می چسبد. برای جلوگیری از اکسیداسیون ، حمام قلع با یک فضای محافظ فشار مثبت ازت و هیدروژن فراهم می شود.

شیشه ها روی سطح قلع جریان می یابند و یک روبان شناور با دو سطح کاملاً صاف و از ضخامت یکنواخت تشکیل می دهند. همانطور که شیشه در امتداد حمام حلبی جریان می یابد ، درجه حرارت به تدریج از ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد کاهش می یابد تا اینکه در تقریبا ۶۰۰ درجه سانتیگراد می توان ورق را از قلع بر روی غلطک بلند کرد.

شیشه فلوت
شیشه فلوت

روبان شیشه ای توسط غلتک ها با سرعت کنترل شده از حمام بیرون کشیده می شود. تغییر در سرعت جریان و سرعت غلتک باعث می شود ورق های شیشه با ضخامت مختلف تشکیل شوند. غلتک های بالایی که بالای قلع مذاب قرار گرفته اند ممکن است برای کنترل ضخامت و عرض روبان شیشه ای استفاده شوند.

ورق شیشه پس از خارج شدن از حمام ، تقریباً به طول ۱۰۰ متر از یک کوره لهر عبور می کند ، جایی که به تدریج خنک می شود تا بدون فشار خنک شود و از تغییر دما ترک نخورد. هنگام خروج از “انتهای سرد” کوره ، شیشه توسط ماشین ها بریده می شود.

مطلب پیشنهادی

فروش عمده شیشه سکوریت وین وایت

شیشه سکوریت در مقیاس ضخامت های یکسان با شیشه های ساده در برابر شکستگی مقاومت بیشتری دارد، به طوری که می توان گفت مقاومت آن 5 برابر بیشتر است. در صورتی هم که شیشه بشکند، برخلاف شیشه های ساده این شیشه به قطعات کوچک با لبه های صیقلی خرد می شوند که تیز نبوده و قدرت برش ندارند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان!
آراد برندینگ